Nazywam się Karolina Indrunas, jestem fizjoterapeutką zarówno z pasji jak i z wykształcenia. Jako miłośniczka anatomii i fizjologii człowieka od zawsze chciałam nieść pomoc innym przez poprawianie ich sprawności oraz zmniejszanie uporczywego bólu. Z tego powodu ważnym dla mnie wydarzeniem było ukończenie w 2016 r. studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Swoją karierę zawodową rozpoczęłam już na studiach w formie licznych wolontariatów, gdzie w konsekwencji poznawałam różne metody pracy z pacjentem. Praca w różnych miejscach oraz z różnymi terapeutami każdego dnia utwierdzała mnie w przekonaniu, że przede wszystkim chcę się dalej szkolić i dokształcać w dziedzinie fizjoterapii. Od tego czasu ukończyłam wiele specjalistycznych kursów oraz planuję brać udział w kolejnych by nieustannie pogłębiać moją wiedzę.
Wierzę, że „człowiek jest tym, co go pasjonuje”. Fizjoterapia, która jest moją pasją umożliwia mi łączenie wiedzy akademickiej z moją altruistyczną naturą. Poza tym zadowoleni pacjenci, którzy z wdzięcznością dziękują za skuteczną terapię motywują mnie każdego dnia.
Wyróżnia mnie to, że nie pracuję schematami i patrzę na pacjenta wielowymiarowo. W związku z tym moim celem jest indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz wnikliwa diagnoza schorzenia. Poprzez wybór metod i technik w taki sposób, by pacjent jak najszybciej wrócił do pełni sił jestem w stanie uzyskać jeszcze więcej. Pragnę przede wszystkim uświadamiać, że każdy z nas jest czymś więcej niż zbiorem kości, mięśni i narządów.
Prywatnie jestem pasjonatką zdrowego stylu życia oraz regularnej aktywności fizycznej. Przede wszystkim zawsze chętna do rozmowy o gotowaniu (i jedzeniu oczywiście ), górskich wędrówkach i szeroko pojętym poznawaniu świata.
Pozdrawiam,
Karolina Indrunas
Metoda Briana Mulligana z Nowej Zelandii jest specjalistyczną metodą diagnostyczno – terapeutyczną. Ta forma terapii ciągle rozwija się wraz z postępem medycyny i rozwojem badań naukowych. Mulligan w latach 90-tych przedstawił nową koncepcję diagnostyczno-terapeutyczną mobilizacji stawowej połączonej z ruchem. Nowatorskie podejście jego konceptu polega m.in. na połączeniu ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjenta. Ta forma terapii jest doskonała w celu pozbycia się ograniczeń w stawach.
Terapia polegająca na aplikacji na ciało rozciągliwej taśmy w ściśle określony sposób. Kinesiotaping jest stosowany jako terapia pomocnicza. Aplikacje taśm powodują zmniejszenie bólu, redukują obrzęki i wybroczyny pourazowe lub pooperacyjne. Doskonale zmniejszają również zastoje limfatyczne. Ponadto kinesiotaping skutecznie pomaga w zwalczaniu dolegliwości bólowych stawów, w tym kręgosłupa.
Terapia FDM jest nowatorską formą leczenia. Uznaje się w niej, że przyczyną niemalże każdego urazu narządu ruchu jest co najmniej jedna z sześciu tzw. dystorsji (zniekształceń) powięzi. Ta forma terapii jest bardzo skuteczna w leczeniu ostrego bólu po urazach. Ma zastosowanie we wszelkich rodzajach zespołów bólowych począwszy od bólów w obrębie kręgosłupa, stawów kończyn, twarzy, głowy, zmianach zwyrodnieniowych, stanach pourazowych oraz wszelkich dolegliwościach bólowych w obrębie układu ruchu.
Suche igłowanie (Dry Needling) wg FRSc to innowacyjna polska metoda suchego igłowania, której podstawą jest koncepcja Pięciu Układów Regulacyjnych Radosława Składowskiego.
FRSc, czyli koncepcja stworzona przez lekarza ortopedę Radosława Składowskiego, w logiczny sposób wyróżnia i różnicuje kilka powtarzających się patomechanizmów będących przyczyną schorzeń, ograniczeń i bólu. FRSc w swoim postępowaniu zakłada odnalezienie pierwotnych przyczyn problemu, z jakim przychodzi do nas pacjent, oraz terapię wycelowaną nie w objawy, a właśnie w bezpośrednią ich przyczynę.